Medarbejdere

 

Sara Jörn, fungerende centerleder
Arkitekt maa

– Ledelse, strategi og udvikling, cirkulær økonomi, fundraising

Kontakt Sara på:
sara@miljopunkt-osterbro.dk eller på tlf. 31 49 08 40 / 31 49 70 84

           

 

 

 

           


 

Lama Juma, projektleder
Kaospilot og underviser

– Generation verdensborger, Fornemmelse for mad, partnerskaber, fundraising

Kontakt Lama på:
lama@miljopunkt-osterbro.dk eller tlf. 31 49 08 70

  

 

 

 


 

Louise Purup Nøhr, projektleder
Cand. scient. soc. i Sociologi

– Oplægsholder. Kommunikation og formidling, projektudvikling og udlån

Kontakt Louise på:
louise@miljopunkt-osterbro.dk eller tlf. 31 49 70 84

 

 

 

 

 


 

Barbara Beatrice Davidsen, frivillig
Energiplanlægger

– Bæredygtig boligforening, borgerinddragelse og kommunikation

Kontakt Barbara på:
barbara@miljopunkt-osterbro.dk eller tlf. 31 49 70 84

 

 


Marie Daugaard, konsulent
Cand.scient.pol

– Barselscafeer og undervisning

Marie er indehaver af formidlingsvirksomheden Mad & Miljø. Hun arbejder med madspild, omlægning til økologi, affaldssortering, indeklima og kemikalier i hverdagen.

Kontakt Marie på:
marie@madogmiljoe.dk

eller tlf 28 93 89 99

 

 


Jann

 

Jann Kuusisaari, konsulent
Bygartner/social gartner og Grøn Gårdmand

Kontakt Jann på:
jann17@urbangardening.dk
eller tlf 26 21 25 02